Ráno jsme se probudili do zvuků bubnování kapek na střechu Emila. Já osobně tenhle zvuk miluju a tak se mi moc nechtělo z postele. Původní plán byl, že dojedeme ještě ke Štrbskému plesu a tam se projdeme. Venku ale byla mlha a padal slabý déšť. Večer nás také čekal přejezd zpět do Čech. Nakonec jsme upřednostnili nákup suvenýrů. Prošli jsme si tedy ještě jednou Starý Smokovec, sbalili věci a vyrazili se alespoň podívat na Štrbské pleso.

Cestou chvílemi pršelo a když jsme zahájili poslední stoupání nahoru, tak nám bylo jasné, že jsme udělali dobře. Krajinu zahalila hustá mlha a my sotva viděli na začátek plesa. Vymysleli jsme tedy náhradní plán. Aquapark v Bešeňové s vyhřívanými bazény se zdál jako super odměna po předchozích tůrách. Zvlášť když jsme během každého návratu slintali nad hotelovými vířivkami, které jsme viděli z ulice.

Cesta ale vůbec neutíkala tak, jak jsme si přáli a k parku jsme dorazili těsně před druhou. Opět jsme tedy byli před rozhodnutím, ale tentokrát nebylo zase tak složité. Jídlo vs. Aquapark? No jasně že jídlo!

V Kolibě Bešeňovka mají super věc. Pokud zrovna nevíte, na co máte chuť nebo toho chcete ochutnat více, nabízejí degustační porce. Na podlouhlém dřevěném prkénku nám donesli tři porce. Halušky s brynzou, halušky se zelím a uzeným a jakési plněné kapsičky polité něčím mezi brynzou a smetanou (název si už nepamatuji). Najedli jsme se až nám pupky praskaly a už se nám skutečně nikam jinam nechtělo.

354
Ujetých kilometrů

Poznatky z cesty

Velký problém jsme měli primárně s vodou a to jsme se ani nesprchovali. Šedesát litrů je pro dva skutečně málo. Také doplnění bez přípojky na vodu je skoro nemožné. Tento problém jsem vyřešil o několik dní později dokoupením 30l kanystru, který je umístěn pod postelí. Před čerpadlem je rozdvojka, takže si vždy vybírám zdroj, z kterého čerpá. Tento menší kanystr je také vyndávací a má speciální nalévací hrdlo. Dokoupil jsem také metr dlouhou hadici, která se vejde do většího barelu a do ní se vejde toto nalévací hrdlo. Hadici doporučuji před použitím vyvařit horkou vodou s octem. Takže si můžu kdekoliv nabrat do 30l kanystru vodu, donést to do auta. Kanystr dát na linku, spojit všechny hadice a pak pomalu kanystr položit a voda se sama přečerpá. Později se jako nezbytným pomocníkem ukázal i „water bandit“. Jde přidělat k jakémukoliv zdroji vody a na druhém konci mám přípojku na hadici. To jsme ale pořídili až po výletu do Itálie, kde jsem musel na dvou místech tisknout hadici co nejsilněji ke kohoutku, který žádnou přípojku neměl. Water bandita používám občas i na benzínkách, hlavně v zimě, když se nedostanu s kanystrem pod kohoutek. Zde je odkaz na amazon, kde jsem ho zakoupil. Koupí přes tento odkaz podpoříte naše další cesty a psaní tohohle blogu.

Emil se ukázal jako skvělý držák. Kromě problému s vodou se žádný další neobjevil a tak na seznamu úprav přibylo jen pár „nice to have“ položek. Po příjezdu jsem jel hned do Rakouska na služební cestu, takže na tom seznamu zůstaly až do dnes.