Tenhle roadtrip začal mojí vanlife cestu. Jeden můj bratranec (celkem mám tři) přišel s nápadem, že si koupíme nějaké super výhodné jízdenky na vlak, asi za čtrnáct tisíc a pojedeme s nimi po Evropě. Plán původně velkolepý byl odsouzený k záhubě už od začátku. Já osobně ho odsoudil z toho důvodu, že si nedovedu představit, jak neustále nahazuji a sundávám krosnu, kde mám všechny své věci a pak je tahám po všech těch krásných místech. Hlavní důvod, proč to byl vlastně špatný plán, byl ale ten, že bychom mohli jezdit jen tzv. courákama (co zastavuje v každé dědině) a zastávky byly hrozně daleko od míst, kam jsme chtěli jít.

Příroda ve Španělsku
Záběry jako jsou tyhle najdete ve videu

Nakonec jsme se dohodli, že vezmeme moje auto, můj stan a vyrazíme i s mým psem. Plán byl jasný. Sever Španělska, konkrétně Picos de Europa, byl náš počáteční bod, kam dojedeme na jeden zátah. Následně se budeme přesouvat směrem k Andoře a na jih Francie. Máme dva týdny na to dojet k Marseille, odkud můj druhý starší bratranec musí odletět zpět do Čech a my dva budeme pokračovat do Itálie a pak zpět domů.

Jak to všechno dopadlo a naše zážitky z cesty si můžete poslechnout v našem dokumentu. 

Pokud nemáte čas si postupně pustit video, tak se pokusím udělat krátké shrnutí. 

Španělsko

Španělsko se nám líbilo ze všech nejvíce. Naprosto překrásná krajina, super lidé, levné kempy a naprosto vynikají a levné potraviny. Navštívili jsme Picos de Europa, národní park. Gaztelugatche, kde se natáčela Hra o Trůny. Torla Ordesa, kde jsme se nestihli projít a kam bych se rád vrátil.

Andorra

Malý stát mezi Španělskem a Francií. Takové malá Monako. Vše drahé, samá drahá auta s velkými motory a spousta duty free obchodů. Celý stát se nachází ve velké nadmořské výšce a kromě lyžování zde není nic moc zajímavého.

Francie

Opět krásné výhledy a krásné památky. Lidé trochu nepříjemní, ale v kempech naopak. Drahé dálnice a velice únavné cesty podél pobřeží. Celkově frekventovanější a i více plné kempy.

Itálie

Itálie se nám líbila ze všeho nejméně. Velký vliv na to mělo počasí. Také i únava a pocit, že víceméně vše vypadá stejně. Strávili jsme zde jen nejkratší nutnou dobu.

Slovinsko

Poslední gem na závěr. Slovinsko nebylo původně v plánu, ale chtěli jsme rychle odjet z Itálie ale nechtělo se nám ještě domů. Okolo Triglavu je překrásná krajina. Málo lidí a neskutečný klid. Rozhodně doporučujeme!