Když jsme se vrátili z našeho měsíčního putování po Evropě v mém jedničkovém superbu, s bratranci, stanem a Decci, věděl jsem, že chci víc cestovat. Také jsem zjistil, že zvládnu pracovat i cestovat. V každém kempu jsem pokukoval po větších vozidlech, přestavěných dodávkách a různých obytňáků. Nejvíce se mi líbily Mercedesy Marco Polo. Malá dodávka, kde stačí zvednout střechu a mohou v ní spát až 4 lidé.

Postupem času se ale začala rodit myšlenka, že vlastně vůbec nemusím být v Praze, tak bych mohl mít něco většího a skutečně v tom bydlet. Již z dřívějška jsem věděl, že s kvalitním topením se dá v obytňáku být i v zimě a to s veškerým komfortem. Hlavní problém měl být internet a elektřina. Můj požadavek byl, abych vydržel alespoň týden mimo kemp. V hlavě se začala tvořit poměrně konkrétní představa vysněného auta. V jeden okamžik byla ve hře i vlastní přestavba, ale netroufnul bych si například na rozvody a správné zapojení elektřiny. Všelijaké odborné společnosti odmítaly mojí účast na přestavbě a tak jsem se obrátil na mobile.de

Uložená hledání na mobile.de

Po několika dnech strávených hledáním jsem došel k závěru, že by dodávka měla být co nejméně nápadná. To vyfiltrovalo hodně velký počet nabídek. Další problém je i moje výška. S metrem devadesát se do většiny postelí, co jsou na šířku dodávky, nevejdu. S omezeným budgetem se našlo jen pár dodávek. Starší Ford Transit se zvýšenou střechou, novější Mercedes Sprinter za hranicí mého budgetu a vestavba od Hymeru v dodávce od Fiatu.

Hymer byl ze všech asi nejrozumnější. Naftové topení, velká nádrž na naftu, dostatečně velká postel i venkovní sprcha na psa. Bohužel než jsem se vrátil z dovolené, tak byl prodaný. 

Mercedes se mi líbil ze všeho nejvíce. Naprosto nenápadný se vším, co jsem chtěl, škoda že byl o 300 tis. nad budgetem.

Ford měl všem co jsem chtěl, jen v jiném uspořádání. Byl nejstarší a také vysoký více než 3m, což mohl být problém na některých cestách.

Fotka Emila z inzerátu

Nakonec jsem začal pokukovat i v české facebookové stránce od Nomádem.cz. Byl jsem se podívat i na jedno na pohled pěkné Iveco, které mělo mít vše, ale když jsem přijel na obhlídku, tak jsem zjistil, že se třeba nevejdu na sedadla v „obýváku“.

Po celé věčnosti se objevil naprostý jednorožec. Domácí vestavba v Renaultu Master, která vypadal naprosto krásně a útulně, splňovala všechny moje požadavky a byla stavěná pro cestování se psem. Po pár slovech s majitelem jsem zjistil i pár nevýhod. Nemá motorovou klimatizaci, tempomat a postel má jen 180cm na délku. Cena byla ale o polovinu menší než vše ostatní. Zavolal jsem kamarádům do Caravan centra v Pardubicích a ti brzy odbourali moje obavy.

Domluvili jsme si termín a já s neblahým tušením jel do Valašského Meziříčí…