Už při koupi mi bylo jasné, že na Emilovi bude ještě dost práce, než bude dokonalý. Byl začátek Srpna a na začátek Září jsme už měli naplánovaný výlet do Tater. Nejdůležitější byla postel. Ať jsem se tam zkoušel jakkoliv nakroutit, tak dva bychom se tam nevyspali. Dále jsem chtěl upgradovat sedáky. Dát do nich větší molitan a jiný potah. Červená barva není úplně moje gusto. V neposlední řadě i přetřít skříňky a do dveří jsem chtěl moskytiéru. Ještě jsem u toho musel pracovat.

Začal jsem tedy tím nejdůležitějším. Postelí. Idea byla taková, že rošt bude vysouvací a na posteli bude kus matrace, který vyplní nově vzniklé místo. Relativně jednoduchá představa nabrala dost zvrácených rozměrů. Musel jsem zvedat celou postel, aby vzniklo místo na vysouvací část. Měnit nosné body a kompletně předělávat rošt a úchyty. Nakonec to byla práce na dva dny. Vysouvací část má jednu nohu na straně kuchyně a úchyt ve zdi nad sedákem. To můžete vidět ve stories na mém instagramu.

Další výzva byla v podobě matrace. Ze staré postele jsem měl matraci v rozměrech 200x180x16cm. Potřeboval jsem však 60x160x24cm. Do jedné ruky lihovka, do druhé velké pravítko a začalo se měřit. Brzy přišel do ruky nůž a řezalo se. Nic horšího jsem snad nikdy jindy neřezal. Matrace tak nabrala lehce vlnitého rozměru. Ten tedy chodí na spod k roštu a na vrchní rovné hraně máme nohy. 

Nová postel má tedy rozměry 2m na 1,6m. Plus na mé straně je ještě odkládací prostor na počítač nebo na Deccinku. Občas si k nám zaleze, když ji je chladno nebo smutno.

Když už jsem byl u toho řezání, tak jsem rovnou nařezal i na podsedáky a tam se to vlnilo ještě o trochu více. Vybrali jsme novou látku a začali jsme čalounit. Byla to celkem legrace a určitě bychom pobavili kdejakého čalouníka. Výsledek je ale funkční, tak co. Vyšší podsedáky s sebou přinesly ovšem další komplikace. Víko sprchy, které se zvedalo směrem k posteli nešlo zvednout.

Fotka Emila z inzerátu

Předělal jsem tedy úchyty na druhou stranu za řidiče a pokračovalo se dál.

U přelakování skříněk naštěstí žádný problém nenastal, tak jsem začal řešit i zvýšení kapacity vody. Nakonec se mi povedlo schovat pod postel i druhý barel na 30l, takže nyní je k dispozici 90l čisté vody a pod dřezem přepínání, kde se navolí, z které nádrže brát čistou vodu.

Poslední na seznamu byly moskytiéry. Na ty se bohužel řada nedostala a tak se slovy „Teď v záři venku už stejně moc hmyzu nelítá…“ skončily v garáži. Příprava na ně však je a na jaře přijdou určitě dovnitř. 

Trochu nečekaný byl upgrade o potahy na sedadla, která tím získala alespoň trochu pohodlí a Emil byl den před odjezdem připraven vyrazit!